yükleniyor

SEO


Amaç; iş planı yapmak, her işi kendi uzmanına devretmek, doğru analizleri uygulamak, hedefleri netleştirerek, pazarı ve rakipleri irdelemekten geçiyor. Plansız ve hedefsiz bir SEO danışmanlığı, bir süre sonra hakimiyeti kaybedilen aracı sürmeye devam etmeye benzeyecektir. İşte tam bu noktada; SEO algoritmalarına hakim, sektörü sürekli takip eden, hedefleri net bir ekip devreye giriyor.

Peki, biz SEO sürecini nasıl takip ediyoruz?

Öncelikle standartlaştırılmış paketler, şu anahtar kelimenin fiyatı şu kadar, bu kadar anahtar kelime seçerseniz, şu kadar SEO fiyatları ödersiniz mantığında bir çalışmamız olmadığını sizlere bildirmek isteriz. Çünkü, yeni doğmuş bir bebeği (internet sitenizi) büyüteceksek, ona özel ilgi göstermeli, onun karakterine (sektörüne ve rakiplerine) göre davranmalıyız.

Sonuç olarak, Masron ekibi, web siteniz için özel planlama ve stratejiler üreterek, butik SEO hizmeti sunmayı tercih etmekte ve zaman ve para kaybınızı engellemektedir.

Tüm dijital pazarlama hizmetlerinin temelinde marka bilinirliği ve Google aramalarında en yukarda olmak yatar. İşte tam bu noktada işletmeniz ticari olarak büyümüş demektir. Biliyorsunuz, artık ticaret internet üzerinde dönmektedir ve bir çok firma iş hacminlerinin, cirolarının artmasını Google’a borçludur. Doğal olarak, tüm çalışmaların çıkış noktası da doğru Anahtar Kelime analizinden geçer.

Hizmet verilecek sektörün detayları incelenerek, en fazla arama hacmine sahip anahtar kelimeler üzerinden SEO, hatta Adwords reklamları sürecine geçilmektedir.

Anahtar kelimelerimizi tespit ettik, sitemizin bu anahtar kelimelerde SEO hizmetine başlamadan evvel hangi sıralarda olduğunu çıkarttık ve rakipleri derinlemesine irdeledik tam bu noktada sıra sayfa içi optimizasyon çalışmalarına geldi.

Sayfa içi optimizasyon (iç SEO) nasıl yapılmalıdır?

Önümüzde 40 senelik, deprem yönetmeliğine uygun yapılmamış, üflesen çökecek bir bina var. Bizim tabirimizle, Canonical etiketleri olmayan, headings kurguları düzgün yapılmamış, title, description etiketleri unique olmayan, keyword density oranları gözetilmemiş, içerikleri kopya veya çok kısır ve iç linkleri zayıf bir web sitesi diyelim. Bunu restorasyonla, ek takviyelerle kurtarmanın bir çözüm olmadığını hepimiz biliyoruz ve kusura bakmayın ama biz bu binayı komple yıkıyoruz ve sizlere kentsel dönüşümden yeni çıkmış bir bina yapıyoruz.

Profesyonel analiz araçları ve çıplak gözle yapılan incelemeler ile, son Google algoritmalarını harmanlayarak siteniz için A’dan Z’ye, tüm URL’leri için özel bir analiz çıkartıyoruz. Analiz ekibimiz ile web tasarım ve yazılım ekibimiz dirsek temasında çalışarak web sitenizin sayfa içi optimizasyon çalışmalarını tamamlıyor ve bu işlemleri Search Console üzerinden Fetch as Google (Google Gibi Getir) diyerek, botları sitenize çağırıyor. Tüm algoritmalara uyumlu, tertemiz bir web sitesini tarayan google botları ilk aşamada sizleri anahtar kelimelerinizde yükseltiyor ve sitenizin trafiğini arttırıyor.

Bilmelisiniz ki, Masron tüm yapılan analizleri, uygulamaları ve süreçleri sizlere tek tek, tüm detayları ile raporlamaktadır.

Bitti mi ?

Şimdi sıra backlink (link inşaası) çalışmalarında, biz buna kentsel dönüşümden yeni çıkmış binanızın yani temelleri sağlam bir yapının üzerine kat çıkmak diyebiliriz.

Başka web sitelerinden aldığınız veya bilginiz haricinde web sitenize gelen linkleri öncelikle detaylı bir şekilde analiz ederek, tespit ediyoruz. Eğer bu linkler içerisinde Google Penguen algoritmasına uyumlu olmayan, sitenizin sıralamalarda yükselmesine engel olan linkler var ise, bağlantıları reddetme aracı ile bunları kaldırıyoruz. Hatta bağlantı metinlerinizi yani Anchor Textlerinizi inceleyerek, aynı sayfaya çok sayıda link gelmesini veya aynı anahtar kelimeden link çıkışı yapılıp yapılmadığını tespit edip, çözümlerimizi uyguluyoruz. Özetle, binamıza çıkacağız katlar için bizlere engel teşkil eden unsurları yok ediyoruz.

Kaliteli Backlink Çalışması Nasıl Yapılır?

Masron Dijital Pazarlama Ajansı olarak excel satırlarına sığmayan dev bir link arşivimiz bulunmaktadır. Tüm siteler Google News kayıtlı haber siteleri, yüksek trafiğe sahip özel ve çok okunan bloglar, sürekli güncellenen forumlar ve içeriği kaliteli, bilinirliği yüksek sitelerden ibarettir. Altını Çizelim, asla ve asla kalitesiz veya orta kaliteye sahip sitelerden backlink çalışması yapmıyoruz. Link inşaası çalışmalarımız kapsamında, her siteye ayrı ayrı %100 seo uyumlu makale yazıyor ve özgün yazılarımızı itina ile yayınlıyoruz.

Masron SEO ekibi, sizlere tüm çalışmaları raporlamaktadır. Böylece hangi siteden link inşaası çalışması yapıldığını, ne yazıldığını ve hangi sayfalarınıza, hangi anahtar kelimeler üzerinden işlem yapıldığını görebiliyorsunuz.

Daha fazla iş istiyorsanız, zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız, markanıza değer veriyorsanız, Masron’a uğrayın deriz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.